Een premium handheld telescoop met geavanceerde beeldstabilisatie
SWAROVSKI OPTIK bereikt met de nieuwe AT/ST Balance een nieuwe mijlpaal in de wereld van premium telescopen. Het Tiroolse familiebedrijf combineert voor het eerst zijn hoogwaardige optische technologie met geavanceerde beeldstabilisatie in een telescoop die volledig trillingsvrij beeld biedt, ook zonder statief. Dankzij het geïntegreerde systeem corrigeert de telescoop zelfs de kleinste bewegingen, waardoor observeren uit de hand mogelijk wordt bij hoge vergrotingen. De AT/ST Balance richt zich op veeleisende gebruikers die topprestaties verlangen zonder concessies te doen aan gebruiksgemak.
SWAROBALANCE: nieuwe standaard in beeldstabilisatie
Beeldstabilisatie maakt al langer deel uit van het portfolio van SWAROVSKI OPTIK. Met de AT/ST Balance wordt de SWAROBALANCE stabilisatietechnologie echter voor het eerst geïntegreerd in een premium telescoop. Het systeem compenseert minimale trillingen van de hand en levert een stabiel, helder beeld tot een vergroting van 45x. Dankzij de lage latentie reageert de stabilisatie direct en zonder merkbare vertraging.
Technologie uit de fotografie naar de telescoop gebracht
Beeldstabilisatie is bekend uit camera’s en verrekijkers, maar werd tot nu toe niet op dit niveau toegepast in een telescoop. De AT/ST Balance verwerkt via hoogsensitieve sensoren meer dan 1.000 metingen per seconde. Een elektromotor past op basis daarvan de positie van een lensmodule realtime aan, zodat trillingen direct worden gecorrigeerd.
“De mogelijkheid om met een handheld telescoop in deze kwaliteit te observeren en nauwkeurig te identificeren vormt een echt keerpunt in de observatieoptiek,” vertelt Johannes Oberdanner, CEO van SWAROVSKI OPTIK.
Intuïtieve bediening, robuust ontwerp
De AT/ST Balance wordt geactiveerd met één druk op de knop. De telescoop biedt de optische prestaties waar SWAROVSKI OPTIK om bekendstaat, met natuurgetrouwe kleuren, hoge detailresolutie en uitstekende randscherpte. Tegelijkertijd is het apparaat licht van gewicht, robuust en compact.
Gebruikers kunnen kiezen uit twee modellen. Daarnaast zijn meerdere vergrotingen beschikbaar. De telescoop is compatibel met de VPA 2 variabele smartphone-adapter, voor het maken van haarscherpe foto’s en video’s.

AT Balance 18-45×65
- Schuine inkijk
- Effectieve objectiefdiameter: 65 mm
- Gewicht: 1.470 g
- Gezichtsveld: 55-30 m / 1.000 m

ST Balance 14-35×50
- Rechte inkijk
- Effectieve objectiefdiameter: 50 mm
- Gewicht: 1.300 g
- Gezichtsveld: 70-39 m / 1.000 m
De telescoop is vanaf eind november 2025 verkrijgbaar bij geselecteerde SWAROVSKI OPTIK speciaalzaken en via de officiële webshop. De AT/ST Balance is verkrijgbaar vanaf € 3.420.

SWAROVSKI OPTIK
SWAROVSKI OPTIK met hoofdvestiging in Absam, Tirol, maakt deel uit van de Swarovski-groep. De in 1949 opgerichte Oostenrijkse onderneming is gespecialiseerd in de ontwikkeling en productie van optische precisie-instrumenten in het premiumsegment. Overal ter wereld verkiezen veeleisende gebruikers de verrekijkers, telescopen, richtkijkers en optronische instrumenten. Haar succes dankt de onderneming aan haar innoverende kracht, de kwaliteit en duurzaamheid van de producten, evenals hun functionele en fraaie design. De waardering van de natuur vormt een wezenlijk bestanddeel van de bedrijfsfilosofie en komt tot uitdrukking in de voorbeeldige milieuvriendelijke productie en in een blijvende betrokkenheid in het kader van geselecteerde natuurbeschermingsprojecten. In 2022 bedroeg de omzet 216,4 miljoen euro (tegenover 210,4 miljoen in 2021) en lag het exportaandeel bij 90%. Er werken wereldwijd meer dan 1.000 medewerkers bij het bedrijf.
De wereld behoort aan hen die schoonheid kunnen zien.
Ervaar het ogenblik.
SEE THE UNSEEN.
SWAROVSKIOPTIK.COM